Svet.SlajderБалкан

Турција со осуда за Амбасадата на Косово во Ерусалим

Турција ја осуди одлуката на Косово да отвори Амбасада во Ерусалим, истакнувајќи оти таквиот чекор е кршење на резолуцијата на Обединети нации за статусот на Ерусалим и штети на мировниот процес за решавање на израелско-палестинскиот конфликт

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close