Балкан

Турција: Рекорден број на инфекции со Ковид-19 од средината на мај

Бројот на новоинфицирани со коронавирусот во Турција се искачи на над 10.000 денеска за првпат од средината на мај, достигнувајќи 11.094, додека 60 лица починаа, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close