Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Турција: Процесирани над половина милион осомничени за поврзаност со организацијата на Ѓулен

Заменик-министерот за внатрешни работи на Турција и портпарол на Министерството Исмаил Чатакли соопшти дека турските институции спровеле истрага за 511.646 лица, кои се осомничени за поврзаност со организацијата на Фетулах Ѓулен.

Back to top button
Close
Close