БалканСвет.Слајдер

Турција потпиша прв договор за извоз на сателити

Турската компанија ТАИ (Turkish Aerospace Industries) потпиша договор со аргентинската технолошка компанија ИНВАП и компанијата ГСАТЦОМ за извоз на сателит

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close