БалканБалкан.Портал

Турција откри големо наоѓалиште на злато

Турција откри големо наоѓалиште на злато со околу 3,5 милиони унци (99 тони) на благородниот метал, проценет на околу шест милијарди долари, објави денеска државната новинска агенција Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close