Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Турција: Нови апсења поради поврзаност со Ѓулен

Турското Државно обвинителство соопшти денеска дека е наредено апсење на 295 активни припадници на воениот персонал, поради сомнение за врски со исламскиот проповедник Фетулах Ѓулен.

Back to top button
Close
Close