Svet.SlajderБалкан

Турција наложи апсење на Курди поради нереди од 2014 година

Турските обвинители издадоа налози за апсење на 82 лица, вклучително и голем број поранешни прокурдски пратеници, како дел од истрагата за немирите предизвикани од Курдите пред шест години, објавија денеска турските државни медиуми.

Back to top button
Close
Close