БалканБалкан.Портал

Турција купува 50 милиони дози кинеска вакцина против Ковид-19

Турција потпиша договор со кинеската фармацевтска компанија „Синовак Биотек“ за набавка на 50 милиони дози од вакцината против Ковид-19, соопшти денеска турскиот министер за здравство Фахретин Коџа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close