БалканБалкан.Портал

Турција: Грчки авион испука сигнална ракета близу нашиот брод

Турската Влада денеска ја обвини грчката војска за вознемирување на турски истражувачки брод во Егејското Море и оцени дека Атина мора да одговори на наводното заплашување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close