Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Турција ја обвини ЕУ за двојни стандарди

Турција денеска ја обвини Европска Унија да го „наградила агресорот“ со воведување на санкции за три компании кои го кршеа ембаргото на Обединети нации со продажба на оружје на Либија, вклучително и една труска фирма

Back to top button
Close
Close