Svet.SlajderЕвропа

Тунберг ќе донира 100.000 евра за праведна распределба на вакцини против Ковид-19

Активистката Грета Тунберг изјави дека владите, производителите на вакцини и меѓународната заедница мора повеќе да се вложат во борбата против нерамноправната распределба на вакцини во светот и најави дека ќе донира 100.000 евра за програмата КОВАКС

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close