Дописници СветЕвропа

Тулуз: Приведена жена поради транспарент на кој пишува „Макронавирус“

Млада жена вчера помина четири часа во полициски притвор поради обвинение за „навреда“, откако пред нејзиниот дом поставила транспарент на кој пишува. „Макронавирус, кога е крајот?“, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close