ЕвропаЕвропа.Портал

ТУИ: Целосно закрепнување на туризмот најдоцна до 2022 година

Туризмот најдоцна до 2022 година ќе закрепне на ниво на кое што беше пред кризата со коронавирусот, а европската сезона на годишни одмори повторно ќе почне во јули.

Лондон, 13 мај 2020 (МИА) – Туризмот најдоцна до 2022 година ќе закрепне на ниво на кое што беше пред кризата со коронавирусот, а европската сезона на годишни одмори повторно ќе почне во јули.

Ова денеска го изјави Фриц Јоусен, главен извршен директор на британско-германската мултинационална компанија за туризам и патувања ТУИ.

– Мислам дека најдоцна до 2022 година ќе видиме целосно закрепнување на туризмот, истакна Јоусен. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close