0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Тухел вети дека Нејмар ќе игра со Борусија Дортмунд

Нејмар не игра од 1 февруари

Дортмунд, 17 февруари 2020 (МИА) – Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел изјави дека напаѓачот на Нејмар ќе учествува во осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд.

– Нејмар ќе игра утре. Тоа, се разбира, ќесмени многу нешта. Нејмар има можност да ја врти играта. Тој инспирира доверба и ги инспирира своите соиграчи, изјави Тухел на прес-конференција пред натпреварот.

Нејмар не игра од 1 февруари.

Таг
Back to top button
Close
Close