0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Тухел: Секогаш можете да се потпрете на Нејмар на големи натпревари

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се осврна на играта напаѓачот Нејмар во последните натпревари пред сезоната да биде прекината поради коронавирус.

Париз, 23 април 2020 (МИА) – Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се осврна на играта напаѓачот Нејмар во последните натпревари пред сезоната да биде прекината поради коронавирус.

– Нејмар секогаш одговара на задачителидер, о водство, и во напад и во одбрана. Морам да кажам дека секогаш можете да се потпрете на него на големи натпревари. Тој работи напорно, секогаш во близина, тој е многу паметен и знае како да делува. Можеше да видите какви додавања имаше тој на првиот натпревар со Борусија. За жал, пред тоа беше повреден и не играше до првиот меч, рече Тухел.

За Нејмар се појавија информации дека по крајот на сезоната може да го напушти Париз и да се врати во Барселона. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close