КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Трпчески ќе настапи со виолинистот Максим Венгеров

Македонскиот пијанист Симон Трпчески утре на фестивалот „Музика Мунди“ крај Брисел, ќе настапи заедно со легендарниот Максим Венгеров, кој се смета за еден од најголемите виолинисти на сите времиња. На програмата се камерни дела од Моцарт, Франк, Прокофјев и Равел.

Back to top button
Close
Close