БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Тројца загинати во шумските пожари на југот на Турција

Три лица загинаа во шумските пожари во близина на туристичките места на југот на Турција, а десетици села се евакуирани, јавија турските медиуми.

Back to top button
Close
Close