Свет

Тројца загинати при уривање зграда во Карачи

Најмалку три лица загинаа, а 15 се повредени во експлозија на повеќекатница во јужниот дел на пакистанскиот град Карачи, соопшти полицијата на тој град.

Back to top button
Close
Close