СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Тројца полицајци убиени при обид за бегство од затворот Тора во Каиро

Тројца полицајци вчера се убиени кога затвотреници осудени за тероризам се обиделе да побегнат од затворот Тора во Каиро, соопшти египетското Министерство за внатрешни работи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close