0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Тројца од обвинетите ја признаа вината за насилните протести за пресудата за предметот „Монструм“

Тројцата обвинети Шабан Весели, Бехар Далити и Бесар Калиси за насилните протести за пресудата за предметот „Монструм”, на денешното прво судско рочиште ја признаа вината.

Back to top button
Close
Close