ОпштествоХроникаХроника.Портал

Тројца обвинети за илегална препродажба на хероин во Гостивар

Поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога, Основното јавно обвиителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против три лица, како соизвршители, кои од непознато лице на 10 мај во тетовското село Камењане набавиле наркотична дрога – хероин со намера да ја препродадат на уживатели во Гостивар и околината.

Back to top button
Close
Close