Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Тројца џихадисти добија остри пресуди во Париз за планирање на „масовно убиство“

Осудени се двајца Французи и еден Мароканец и на сите тројца им се судеше за „здружување со цел подготовка на терористички напади“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close