Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Тројца француски војници убиени во операција во Мали

Тројца француски војници се убиени денеска во операција во Мали, кога нивното оклопно возило било погодено од експлозивна направа во регионот Хомбори, соопшти Елисејската палата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close