БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Трки и марш во Атина за борба против ракот на дојка

Над 35 илјади учесници, според првичните проценки од организаторите, беа дел од овогодинешната мнифестација „Трка за лек“ („Race for the cure”) за борба против рак на дојка, што по 11-ти пат се одржа во центарот на Атина, во организација на грчкото здружение на жени со рак на дојка „Алма зоис“ и во соработка со одделот за култура и спорт на општина Атина.

Back to top button
Close
Close