0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Тркалезна маса „Транспарентноста и соработката на Уставниот суд на С. Македонија со новинарите и граѓанските организации“

Во организација на Институтот за човекови права (ИЧП) денеска во Скопје ќе се одржи тркалезната маса на тема „Транспарентноста и соработката на Уставниот суд на Република Северна Македонија со новинарите и граѓанските организации“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close