Политички партии

Трипуновски: Има ненавремена исплата на субвенциите во земјоделството

На денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ на тема „Четири години власт на Заев, четири години украден живот“ во однос на земјоделието говореше Цветан Трипуновски кој што истакна дека земјоделието е тотално уништено од владата на Зоран Заев а земјоделците се оставени сами на себе.

Back to top button
Close
Close