0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПолитика

Трипуновски: Да се расветли случајот со вработен во Платежната агенција кој барал поткуп

Скопје, 30 април 2020

Скопје, 30 април 2020

Најостро го осудувам криминалното дејствие на лицето И.Г. вработено во Платежната агенција кое уценувало земјоделци и барало поткуп.

Ги повикувам надлежните органи веднаш да реагираат и целосно да го расветлат случајот до крај, а лицето И.Г. да одговара за своите криминални дејанија согласно закон.

ВМРО-ДПМНЕ за разлика од СДСМ не поддржува криминал, без разлика дали лицето кое го сторило е симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ или било која друга партија. Криминалот мора да биде санкциониран.

Цветан Трипуновски

______________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки

 

Back to top button
Close
Close