0_Спорт.ПорталКошаркаРезултатиСпорт.Слајдер

Трипл-дабл на Дончиќ во триумфот на Далас над Сан Антонио

Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ забележа трипл-дабл ефект во гостинската победа кај Сан Антонио. Словенецот мечот го заврши со 26 поени, 14 асистенции и 10 скока.

Сан Антонио, 27 февруари 2020 (МИА) – Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ забележа трипл-дабл ефект во гостинската победа кај Сан Антонио. Словенецот мечот го заврши со 26 поени, 14 асистенции и 10 скока.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата играни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Њујорк 107:101
Кливелдн – Филаделфија 108:94
Вашингтон – Бруклин 110:106
Атланта – Орландо 120:130
Мајами – Минесота 126:129
Хјустон – Мемфис 140:112
Сан Антонио – Далас 103:109
Феникс – Лос Анџелес клиперс 92:102
Јута – Бостон 103:114. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close