БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Трилатерална средба во Атина на шефовите на дипломатиите на Грција, Кипар и Израел

Министрите за надворешни работи на Грција, Израел и Кипар, Никос Дендиас, Габи Ашкенази и Никос Христодулидис, денеска ќе одржат трилатерална средба во грчкото МНР, а акцентот ќе биде ставен на зајакнување на соработката и на Источниот Медитеран, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close