БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Трифун Костовски бара од Јовески да даде предност на истрагата покрената за Еуростандард банка

Трифун Котовски, сопственикот на пропадната Еуростандард банка, го повикува Јавното обвиителство да даде предност на истрагата што е поведена и да заврши, како што наведува во повикот до јавниот обвинител, а испратен до медиумите, „овој небулозен процес“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close