0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Трифонов: Мнозинскиот систем во Бугарија ќе биде усвоен од друг парламент, а ГЕРБ треба да исчезне од политичкиот живот

Лидерот на партијата „Има таков народ“, Слави Трифонов, на Фејсбук најави дека нема да бара поддршка во актуелниот бугарски Парламент за воведување мнозински изборен систем во земјата и смета дека намерата на ГЕРБ да воведе таков систем ја смета за обид на партијата да се спаси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close