БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Трифонов: Бугарија е лојален сојузник на ЕУ и НАТО

Лидерот на „Има таков народ“, Слави Трифонов, во своето прво интервју од летото 2020 година, за Бугарското национално радио изјави дека „кога - тогаш“ ќе стане бугарски премиер ако неговата партија победи на предвремените избори на 11 јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close