ОпштествоХроникаХроника.Портал

Триестдневен притвор за жител на Синѓелиќ поради шверц на дрога и илегално псоедување оружје

Основното јавно обвинителство - Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен жител на скопското село Синѓелиќ, поради постоење на основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ од член 215 став 1 и „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close