0_Спорт.ПорталФудбал

Триесет години од пеналот на Панчев за европска титула на Црвена ѕвезда

Најдобриот македонски фудбалер на минатиот век Дарко Панчев во интервју за српските медиуми евоцираше спомени од финалето во Купот на европските шампиони во кое на денешен ден пред 30 години во Бари со решавачкиот удар од белата точка и донесе историска титула на Црвена ѕвезда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close