Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тридневен штрајк на вработените во „Амазон“ во Германија

Штрајкот, повикан од моќниот синдикат Верди, треба да трае до сабота и претставува последна ескалација во долгогодишната битка со Амазон за подобри плати и услови за работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close