Svet.SlajderСветСвет.Портал

Тридневен карантин во Окланд

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн денеска најави тридневен карантин во најголемиот град Окланд откако се откриени три нови случаи на Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close