Политички партии

Трибината на СДСМ „Активни жени – Напредно општество“

Ако сакаме да постигнеме некакви промени во општеството, треба да се активираат жените и тоа го докажаа сите претставнички и членки на Форумот на жените на СДСМ, со својата посветена работа, пожртвуваност и креативност, истакна потпретседателот на СДСМ Венко Филипче на трибината под мотото „Активни жени – Напредно општество“, во Дојран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close