0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Трибина за заштита на правата поврзани со личните податоци на потрошувачите

Проблемите на потрошувачите и правната рамка за заштита на нивните лични податоци преку примери од пракса, ќе бидат темите на денешната трибина „Заштита на правата поврзани со личните податоци на потрошувачите“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close