Оригинални текстовиПолитички партии

Трибина на МОДОМ: Дигитализација во образованието – предизвик или потреба

Во делот за дискусија лидерката и пратеничка од зелената партија ДОМ Маја Морачанин, истакна дека генерално ставовите на ДОМ се и став на панелистите. Неприфатливо е воопшто да се зборува за тоа дали е потребна дигитализација, дури и доцниме.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close