Дописници МКДОпштински вести

Три верски заедници во село Црник секоја година заеднички го слават Божик

Божик и годинава заеднички ќе го слават Македонците, Ромите и Турците кои живеат во пехчевското село Црник. Соживотот помеѓу трите заедници, одамна е карактеристичен знак за селото и затоа како што самите жители велат, ако дозволи „короната“ и годинава повторно ќе се соберат заедно за празниците кои претстојат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close