0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Три нови случаи со Ковид-19, пет починати, 45 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се три нови случаи со Ковид-19, сите во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close