0_Спорт.ПорталРакометРезултати

Три натпревари на вториот ден на ракометниот турнир во Струга

На 48. издание од Меѓународниот ракометен турнир Струга денес на распоредот се три натпревари.

Струга, 13 август 2020 (МИА) – На 48. издание од Меѓународниот ракометен турнир Струга денес на распоредот се три натпревари.

Двојките се:
Бутел – Еурофарм Пелистер 2 (почеток 17:15 часот)
Металург – Прилеп (19:15)
Вардар – Охрид (21:15).

На првиот натпреварувачки ден постигнати се следниве резултати:
Струга – Прилеп 28:32
Бутел – Охрид 24:25
Еурофарм Пелистер – Металург 24:22.

Турнирот во Струга се игра од 12-16 август, а оваа година поради пандемијата на коронавирус ќе помине без екипи од странство. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close