Видео изјаваСветСвет.Слајдер

Три лица загинаа во дводневните немири во иранскиот град Сараван

Британските медиуми пренесуваат, повикувајќи се на иранската провладина агенција ИЛНА, дека еден ден по пукањето на границата во кое беа убиени најмалку две лица, бесна толпа луѓе упаднала во просториите на регионалниот гувернер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close