Svet.SlajderСветСвет.Портал

Три лица убиени, а две тешко повредени во ресторан во Висконсин

Три лица се убиени синоќа, а две се тешко повредени откако лице отвори оган кон присутните во мал ресторан во американската сојузна држава Висконсин, соопштија властите. Во инцидентот повеќе лица се здобиле со полесни повреди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close