Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Tри лица прободени со нож од непознат напаѓач во Париз

Според префектурата на полицијата на Париз, силите на редот се наоѓаат на местото на нападот на булеварот Ришар Леноар во 11-от париски арондисман.

Back to top button
Close
Close