Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Три лица повредени, а две се водат за исчезнати во силна експлозија што го потресе Бордо

  Силна експлозија утринава го потресе францускиот град Бордо, а локалните медиуми јавуваат дека причина за инцидентот е протекување на гас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close