0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Три лица осомничени за производство и продажба на марихуана во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против тројца 38-годишници за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. За сите тројца е побаран притвор поради околности кои укажуваат на можно бегство.

Back to top button
Close
Close