Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Три лица избодени до смрт во центарот на Глазгов (видео)

Три лица се избодени до смрт во центарот на Глазгов, јави Би-Би-Си. Според првичните информации на медиумот, полицијата најверојатно го убила напаѓачот.

Глазгов, 26 јуни 2020 (МИА) – Три лица се избодени до смрт во центарот на Глазгов, јави Би-Би-Си. Според првичните информации на медиумот, полицијата најверојатно го убила напаѓачот.

Дел од локалните медиуми јавија дека и еден полицаец е тешко повреден.

На местото на инцидентот се вооружени полициски сили.

Полицијата соопшти дека ситуацијата во моментот е под контрола. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close