СветСвет.Портал

Три каќуши паднаа во близина на аеродромот во Багдад

Три ракети од типот Каќуша паднаа во близина на меѓународниот аеродром крај Багдад, соопшти ирачката армија.

Багдад, 16 јуни 2020 (МИА) – Три ракети од типот Каќуша паднаа во близина на меѓународниот аеродром крај Багдад, соопшти ирачката армија.

Армијата пронајде ракетен фрлач и неколку ракети во руралниот дел на западен Багдад, но не е соопштено дали има штети или жртви.

Никој сè уште ја нема преземено одговорноста за нападот. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close