0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Трговската војна на Трамп со Кина, САД ги чинеа 245.000 работни места

Како резултат на трговската војна што претседателот Доналд Трамп ја поводе со Кина, во САД се загубија 245.000 работни места, а постепеното меѓусебно намалување на царините ќе го зголеми растот и делумно ќе ја надомести оваа загуба, покажува истражувањето нарачано од Американско-кинескиот деловен совет (УСЦБЦ), асоцијација на големи американски компании што работат во Кина, а е изработена од Оксфорд Економикс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close